+48 511 452 100
image
Slider element
Lakierowanie proszkowe
Slider element

To metoda, która wykorzystywana jest od wielu lat i ciągle udoskonalana. W trakcie procesu lakierowania proszkowego wykorzystywana jest specjalna farba, która rozprowadzana jest równomiernie na powierzchnię poprzez zastosowanie natrysków elektrokinetycznych lub elektrostatycznych. Dzięki zaawansowanej technologii możliwa do uzyskania jest powierzchnia w pełni gładka i trwała.

Czym jest lakierowanie proszkowe?

Lakierowanie proszkowe to proces, który opiera się na rozpyleniu farby proszkowej na malowanej powierzchni. Może być z powodzeniem stosowana do różnego rodzaju powierzchni, takich jak drewno, szkło czy metal. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości powłok zabezpieczających, które dodatkowo mogą nadawać kolor lakierowanym powierzchniom.

Dwa rodzaje lakierowania proszkowego

Co do zasady przyjmuje się dwie podstawowe techniki elektryzacji i nakładania farby proszkowej. Mowa tutaj o natrysku elektrostatycznym, opierającym się na metodzie wysokonapięciowej 40-100 kV, który nazywany jest „koroną”, a także o natrysku elektrokinetycznym, opartym na metodzie triboelektryzacji tarciowej, nazywanej „tribo”.

W kolejnym kroku dochodzi do nagrzewania poszczególnych elementów do temperatury rzędu 140-200 stopni Celsjusza, czego rezultatem jest uleganie przez proszek stopieniu i polimeryzacji. W efekcie powstaje powłoka odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

Najważniejsze atuty lakierowania proszkowego

Lakierowanie proszkowe jest chętnie wybierane ze względu na szereg korzyści, jakie uzyskiwane są dzięki zastosowaniu tej metody:

– duże oszczędności energii, dzięki zastosowaniu zamkniętych układów wentylacji,

– niemal całkowite wykorzystanie materiału malarskiego i tym samym możliwość odzysku nieosadzonych cząstek proszku,

– zabezpieczenie antykorozyjne pokrytych materiałów,

– brak emisji rozpuszczalników i rozcieńczalników do środowiska,

– duży wybór kolorów

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy wybór najlepszego rozwiązania.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *